BLOG
OYUNCAKLAR VE KAZALAR-I

Oyuncaklar, başka amaçlar için kullanıldıklarında ya da çocuğun yaşına uygun seçilmediğinde zararlı birer nesneye dönüşebilirler.
Her ne kadar oyuncaklarla ilgili kazaların büyük çoğunluğu hafif kesikler, sıyrıklar ve morarmalar ile sonuçlansa da bazı durumlarda çocuklar ciddi şekilde yaralanırlar ve hatta yaşamlarını yitirirler.

KAZALARIN SINIFLANDIRILMASI

Düşme - Yaralanma: 
Bisiklet, salıncak, kaydırak, oyun alanı malzemeleri, spor oyuncakları ve diğer bazı oyuncaklar.

Zehirlenme: 
Oyuncakların içinde bulunan boyalar, vernik, cila gibi maddeler ve pille çalışan oyuncaklarda bulunan çeşitli düşük kaliteli piller.

Yutma-Boğulma: 
Oyuncakların kırılabilir ve ayrılabilir parçaları (pelüş oyuncakların gözleri, dolgu bebeklerin giysilerinin düğmeleri vb), küçük mıknatıslı oyuncaklar, oyuncak bozuk paralar, oyuncaklardaki yaylar, teller, plastik oyuncaklar, balonlar, oyuncak bebek parçaları, oyuncakların paketleri ve çantaları, büyük boyutlu oyuncak kutuları, çocuğun yaş seviyesi için uygun olmayan küçük parçalı takmalı-sökmeli oyuncaklar.

Yanma: 
Kimya setleri, elektrikle ve pille çalışan oyuncaklar, yanıcı malzemeden yapılan oyuncaklar, balonlar.

İşitme ve Görme Hasarları: 
Yaylar, oyuncakların küçük sökülebilir-ayrılabilir parçaları, tabanca, tüfek gibi çok gürültülü oyuncaklar, telefon, sesli oyuncak hayvanlar, müzik kutuları, ziller ve diğer bebek oyuncakları gibi gürültülü ve rahatsız edici sesler çıkaran oyuncaklar, dart okları, pervaneli oyuncaklar ve fırlatılabilir oyuncaklar .

Diğer (kesikler, vb.): 
Kırık oyuncaklar, kırık mika parçaları, kırık-yırtık plastik oyuncaklar. 


[email protected]
0 533 222 15 15
Telif Hakkı © 2022 GABA® AHŞAP OYUNCAK    © Her Hakkı saklıdır. Sitedeki Hiçbir İçerik Kopyalanamaz.